Pierwsze informacje o miejscowości pochodzą z 1309. Przez długi okres wieś znajdowała się w odległości 1,5 km od wybrzeża Bałtyku, jednak w wieku XIX miejscowości groziło pochłonięcie przez morze. Aby temu zapobiec w 1910 postawiono kamienno-betonowy mur oporowy długości 1 km wzdłuż plaży, który zapobiegł dalszej erozji.
W miejscowości znajduje się neogotycki kościół wzniesiony w 1856 z wysoką wieżą zbudowaną na planie ośmiokąta, dostawioną do fasady, posiadający witraże w ostrołukowych oknach. Na ścianach znajdują się stacje Drogi Krzyżowej namalowane przez Jerzego Nowosielskiego. W Sarbinowie znajduje się także zabytkowa chałupa z 1804. Ma ona ściany konstrukcji szachulcowej z drewna dębowego i kryty trzciną dach. Stanowi ona przykład chałupy rybackiej zwanej wąsko frontową.
Niewątpliwie największym atutem Sarbinowa jest promenada.
Promenada Nadmorska w Sarbinowie to ciąg spacerowy o długości ok. 1,2 km, którego historia sięga 1910 r. Pierwotnie w miejscu dzisiejszego deptaka powstał mur zaporowy z kamieni i betonu, którego celem była ochrona brzegu morskiego przed niszczącym działaniem wody. W późniejszym okresie został on wykorzystany do zbudowania na nim spacerowej promenady, która nadal służy mieszkańcom oraz wczasowiczom wypoczywającym nad Bałtykiem.
Na całej swojej długości promenada jest oświetlona, co pozwala na spacerowanie również po zmroku. Idąc bulwarem spacerujący mogą podziwiać piaszczyste plaże i morze, a także korzystać z oferty licznych ogródków gastronomicznych, lodziarni, kawiarni oraz różnego rodzaju sklepów. Można także odpocząć na ławkach stojących na deptaku lub udać się na plażę jednym z wygodnych zejść.