Inni już rezerwują, a Ty? 


 Zapraszamy do kontaktu

pon-pt. godz. 8.00-16.00

tel. 733 95 95 96


 jeśli chcesz zobaczyć terminy oraz dostępność kliknij tutaj

Dębki

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą WCZASY 50+ w Dębkach:

Dębki - opis miejscowości

Wieś leży na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Piaśnicy, na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, na Kaszubach. Przy wschodniej części Dębek, fragment wybrzeża został objęty specjalnym obszarem ochrony siedlisk Widowo. Około 1,5 km na południowy wschód od Dębek wyznaczono rezerwat przyrody Piaśnickie Łąki. Około 5 km na zachód od Dębek znajduje się wzniesienie Białogóra. Najbliżej położoną wsią (ok. 4 km na południe) jest Odargowo.

Pierwsza wzmianka o Dębkach pochodzi z 1277 kiedy to książę Mściwoj II darował je Norbertankom z Żukowa. W 1279 Dębki stanowiły uposażenie klasztoru żarnowieckiego. Historyczne położenie zabudowań Dębek znajdowało się u ujścia rzeki Piaśnicy[5]. Od XVI do XVIII wieku osadę dzierżawiła rodzina Dembków, od której pochodzi nazwa miejscowości. Po I rozbiorze Polski majątki duchowne, a więc i Dębki przeszły na własność skarbu pruskiego. W XIX wieku w wyniku akcji uwłaszczeniowej osada przeszła w posiadanie rodzin rybackich.

Po odzyskaniu niepodległości, po 1920 znaczną część miejscowości wykupiono na działki letniskowe. Modna stała się zwłaszcza w Wielkopolsce.